Dla nas to tylko jeden podpis …

Co 15 minut ginie jeden słoń. Dla świecidełek. W tym tempie za kilka lat może ich już po prostu nie być. Globalny zakaz handlu kością słoniową wreszcie jest w naszym zasięgu, ale Komisja Europejska właśnie się temu sprzeciwiła!
Słonie są niezwykle wrażliwe i tak bardzo boją się ludzi, że zaczynają wędrować jedynie pod osłoną nocy. Słoniątka pogrążają się w żałobie, nie chcąc opuścić wypatroszonych zwłok swoich matek. To, co dzieje się z tymiwspaniałymi zwierzętami, jest przerażające. Dlatego 29 afrykańskich rządów prosi nas o pomoc. We wspólnym oświadczeniu ich przywódcy powiedzieli: jeśli Europa odwróci się plecami, będzie to oznaczać wyrok śmierci dla słoni.
Decyzja o całkowitym zakazie może zapaść na zbliżającym się międzynarodowym szczycie. Są przesłanki, by wierzyć, że wpływowe kraje jak Francja czy Niemcy zbuntują się przeciw europejskiemu wyrokowi śmierci na słonie. Afrykańskie rządy przekażą nasz głośny apel prosto na salę obrad, budując w ten sposób jeszcze większe poparcie dla zakazu. Pomóż uchronić słonie! Podpisz teraz i podaj dalej wszystkim znajomym.

Podpisz petycję! KLIK!

Petycja