Dante

Dante

Dante to typowy wiejski łańcuchowy kundelek, który jakimś cudem zerwał się z tego łańcucha i korzystając z wolności, wytropił sobie dom w małej wiosce, przy którym koczował ponad dwa tygodnie. Pani z tego domu codziennie przynosiła pyszne jedzonko, dlatego spał w trawie obok płotu i czekał na kolejny dzień. Gdyby nie fakt, że Pani, która go dokarmiała, ma już dwa duże psy, to zapewne by u niej został. Niestety próby wprowadzenia Dante do stada skończyły się niepowodzeniem. Gdy zaczęło robić się zimno, Pani zdecydowała się do nas zadzwonić z prośbą o pomoc.

Tego samego dnia z wolontariuszką Alicją pojechałyśmy po niego. Był bardzo wystraszony, pokaleczony, skołtuniony, zmarznięty, z obrożą zrobioną ze sznurka od snopowiązałki. Jednak już w samochodzie w ciepłym transporterze odetchnął : ) Obecnie przebywa w małym hoteliku dla zwierząt TOM-MAG w Zagórzycach i cieszy się wolnością, biegając całe dnie z innymi hotelowymi gośćmi po ogromnym wybiegu : ) Jest cudowny, nie boi się ludzi, kocha być przytulany, uwielbia być w centrum zainteresowania.

Dane to nieziemsko przyjazne stworzenie, mimo iż ludzie wyrządzili mu tyle złego, on nadal im ufa. Nadal chce być blisko człowieka. Widać w nim miłość, przywiązanie, wdzięczność.

Szukamy dla niego domku z dużym ogrodem lub podwórkiem, na którym mógłby królować. Pod warunkiem, jednak że Dante będzie mieszkał w domu. Nie adoptujemy psów do bud i do kojców.

Dante jest pod opieką Fundacji Dom dla Kundelka, obowiązują procedury adopcyjne, wizyta przed i po-adopcyjna, wypełnienie ankiety i podpisanie umowy.

Kontakt 697 575 977