Fajerwerki i zwierzęta.

Sylwestrowa noc to prawdziwa gehenna dla zwierząt. Huk wywołuje u nich olbrzymi stres i ból, który może być groźny dla ich zdrowia, a nawet życia.

W noc sylwestrową przerażone dźwiękiem eksplodujących fajerwerków zwierzęta uciekają swoim właścicielom, część ginie pod kołami aut, innych nie udaje się odnaleźć.
Te, które zostały same w domu, chowają się w najciemniejsze kąty mieszkań, trzęsąc z przerażenia. Taki sam strach dotyka dzikie zwierzęta. Tej nocy giną setki ptaków które w popłochu, zdezorientowane, uderzają w ściany budynków.

Zwracamy się do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, lub pozostawienie ich pod opieką rodziny a w każdym razie pod żadnym względem nie zwalnianie w tym czasie zwierzęcia ze smyczy będąc na spacerze.

Należy pamiętać, że pies zabezpieczony, a więc pozostający na smyczy będzie przeżywał także duży stres wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach. Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej.

Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii, pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju tę koszmarną noc.