Funduszppz

Czym jest Fundusz?

Fundusz pomocy prawnej jest projektem działającym w ramach Fundacji Dom dla Kundelka, który realizuje statutowe cele Fundacji związane z ochroną zwierząt przed niehumanitarnym traktowaniem.


Fundusz organizuje pomoc prawną w sprawach dotyczących ochrony zwierząt. Polega to z jednej strony na zbieraniu środków na sfinansowanie stałej obsługi prawnej, z drugiej strony na udostępnianiu tej obsługi w sprawach, które tego wymagają. Wiemy, że w praktyce udział pełnomocnika zawodowego (adwokata czy radcy prawnego) ma często ogromne znaczenie dla wyroku na korzyść zwierząt. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób nie wie, gdzie szukać takiej pomocy albo boryka się z barierami finansowymi. Dlatego powstał ten Fundusz!
Kto może z Funduszu skorzystać?

Każdy, kto wie o sprawie, wymagającej pomocy prawnej. Potrzebę wsparcia prawnego może zgłosić do nas zarówno osoba prywatna, jak i organizacja pozarządowa. Każde takie zgłoszenie będzie przez Fundację rozważone i jeśli będzie rzeczywiście wymagało obsługi prawnej – Fundusz postara się ją zapewnić. Fundacja Dom dla Kundelka, jako statutowo działająca na rzecz zwierząt ma prawo wykonywania praw pokrzywdzonego w sprawach przestępstw przeciwko zwierzętom.
Zachęcamy do zgłaszania sprawna stronie Funduszu: Fundusz Pomocy Prawnej Zwierzętom