Maja i Florek

Dziś w godzinach przedpołudniowych jako inspektorzy Fundacji Dom dla Kundelka w asyście Hotelu ERYK i Psiego Patrolu – Bonifacy i Pankracy, odebraliśmy interwencyjnie młodą suczkę ze szczeniakiem. Informację o tym że sunia przebywa w skandalicznych warunkach otrzymaliśmy anonimowo. Niestety te informacje potwierdziły się w 100%.
Sunia uwiązana była na krótkiej lince do jednej z maszyn rolniczych stojących na posesji i ta maszyna służyła jej za budę, schronienie.

Poza tym sunia ma na szyi rozległą ranę od obcierającego ją sznurka którego użyto zamiast obroży. To musiało trwać miesiącami gdyż rana jest głęboka i zaogniona. To co przeżyła ta sunia przez ostatnie miesiące to koszmar którego nie jesteśmy sobie wstanie wyobrazić.

Natychmiast po odebraniu piesków, udaliśmy się do lekarza weterynarii który ranę zdezynfekował i zalecił intensywne leczenie odpowiednimi środkami.
Malec odebrany razem z mamą jest w złym stanie ogólnym. Matowa sierść, cała masa łupieżu, pchły i wszoły. Jest także ewidentnie niedożywiony. Malec został odrobaczony, wujek Piotr zlecił kąpiele i podał specjalne środki które mają wyeliminować pasożyty. Musimy go też solidnie dokarmić.

Na posesji został jeszcze jeden mały pies, uwiązany na ok 3 metrowym łańcuchu przy prowizorycznej budzie. Teren na którym pies może się poruszać to sterta rozgrzebanego obornika, pies nie ma możliwości poruszania się po czystym gruncie. Na poprawę warunków bytowania tego psa gospodarz dostał od nas 2 tygodnie. Po tym terminie sprawdzimy czy zastosował się do naszych zaleceń, jeżeli tego nie zrobi podejmiemy czynności mające na celu odebranie również tego pieska.

Sunia wraz z malcem umieszczona została w Hotelu ERYK i zrobimy wszystko żeby psiaki jak najszybciej wyzdrowiały i zapomniały o gehennie jaką zgotował i człowiek.
Imiona jakie wybraliśmy dla nich to Maja i Florek.

Prosimy Was o wsparcie dla tych psiaków, sunie gdy już będzie zupełnie zdrowa poddamy zabiegowi sterylizacji, szczepieniom, czipowaniu i będziemy szukać domku. Malec będzie do adopcji gdy dojdzie troszeczkę do siebie i zakończymy proces szczepień.

Przelewy z tytułem płatności: Darowizna na cele statutowe – MAJA i FLOREK
Fundacja Dom dla Kundelka
mBank
56 1140 2004 0000 3802 7622 5572
Zagranica:
SWIFT: BREXPLPWMBK
IBAN: PL56114020040000380276225572
PayPal: paypal@domdlakundelka.pl

Dziękujemy!