Międzynarodowy Dzień Psa

Wszyscy doskonale wiemy, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Ich miłość jest bezwarunkowa dlatego by uhonorować tę miłość, 26 sierpnia każdego roku, obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Psa”.

Ten wyjątkowy dzień został po raz pierwszy ustanowiony w 2004 roku przez Colleen Paige, orędowniczkę wspólnego stylu życia zwierząt i ludzi.

Celem promocji tego dnia jest podniesienie świadomości na temat adopcji tych zwierząt, które obecnie w olbrzymich ilościach przebywają w schroniskach, przytuliskach oraz znajdują się pod skrzydłami organizacji prozwierzęcych. Ten dzień jest również wezwaniem do reakcji i pomocy bezbronnym, krzywdzonym zwierzętom. Dodatkowo w tym dniu promujemy posiadanie psów wszystkich ras, rasowych jak i kundelków.

Czy uwierzysz, że psy towarzyszą człowiekowi od co najmniej 14 000 lat? I to jest piękne, bo jakże ubogie byłoby nasze życie bez tych futrzastych przyjaciół.

Od wieków pies jest postrzegany jako potężny symbol lojalności, inteligencji i czujności. Psy są całkowicie oddane służbie swojemu opiekunowi. My ludzie jesteśmy dla nich centrum ich wszechświata. Stajemy się ich miłością, ogniskiem wiary i zaufania. W zamian nigdy nie proszą o nic poza naszym czasem, miłością i uwagą. Dziś zdecyduj się na świętowanie, przytulając swojego psa, ale też nie zapominaj o innych i pomóż im wolontariatem w schronisku, przekazując darowiznę lub świadomie adoptując swojego przyjaciela na zawsze.

Fundacja Dom dla Kundelka

Międzynarodowy dzień psa