“Zwierzę nie jest rzeczą” cz. II / 2018

Dzięki uprzejmości Pani Iwony Ługowskiej, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kłódnej. Mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi tej szkoły w ramach tegorocznego, edukacyjnego programu dla dzieci i młodzieży z udziałem zwierząt. Otrzymaliśmy do dyspozycji pełną godzinę lekcyjną z klasą „VII”, której wychowawczynią jest Pani Bożena Powłoka. Poświęciliśmy też odrobinę czasu maluchom z klasy „I”  Pani Alicji Matczak, która notabene jest naszą wolontariuszką.
Zajęcia z udziałem zwierząt są wyjątkową i wspaniałą metodą edukacyjną, dostarczają możliwości poszerzenia wiedzy w sposób łatwy i przyjemny.
Zajęcia te opierają się na spotkaniu i zabawie ze zwierzęciem, w czasie, których przekazujemy dzieciom wiadomości na jego temat. Spotkania te mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a zwierzęciem w trakcie spontanicznej zabawy.
Podczas spotkań z dziećmi pragniemy dodatkowo przekazać podstawową wiedzę na temat zwierząt zarówno domowych, jak i gospodarskich, ich potrzeb, i opieki nad nimi.  Uczymy jak się do nich odnosić, jak się nimi zajmować, jakie mają prawa.

Dzieci podczas kontaktu z naszymi zwierzętami reagują radością, podnieceniem. Spotkania wywołują pozytywne emocje. Daje nam to ogromną satysfakcję. To ogromna radość dla dzieciaków, które po prostu mogą pobawić się ze zwierzakami, jednocześnie ucząc się szacunku do zwierząt.
Pragniemy gorąco podziękować Pani dyrektor Iwonie Ługowskiej. Znanej nam Zwierzolubce, która uratowała już nie jednego bezdomniaka, za umożliwienie nam tych warsztatów. Żywimy nadzieję na kolejne spotkania w tej szkole : )

https://spklodno.szkolnastrona.pl